Një ditë pasi sulmoi analistët, Rama sot përballë tyre për anti-KÇK-në: Pse OFL s’merret me Surrelin, Gjirin e Lalëzit e Parlamentin

Kryeministri Edi Rama do të jetë sonte përballë analistëve për të diskutuar për ndryshimet ligjore të votuara dje në Kuvend për anti-KÇK-në.

Sonte Rama njofton se do të jetë i ftuar në emisionin ‘Opinion’, madje tregon edhe se ku do të jetë e fokusuar diskutimi i tij.

“Sonte në “opinion” mbi operacionin ndaj pasurive të vrasësve, trafikantëve të drogës, shfrytëzuesve të vajzave dhe ligjin e aprovuar dje për pezullimin nga detyra dhe hetimin e figurës e të pasurive të pjesëtarëve të organizatës kriminale “kap ça tkapësh” (kçk) në sistemin gjyqësor të Shqipërisë👊

Kush do të dijë cilët kap Ligji Special i pasurive kriminale; ku ndryshon thelbësisht pasuria e tyre nga pasuria e njerëzve të zakonshëm apo sipërmarrësve të vegjël a të mëdhenj, që kanë fshehur të ardhura nga puna e tyre gjatë tre dekadave të fundit; pse Operacioni Forca e Ligjit u shërben këtyre të fundit dhe mbi të gjitha Shqipërisë që duam; pse OFL nuk merret me “Surrelin”, “Gjirin e Lalëzit” apo “Parlamentin”; pse ky operacion nuk nisi më parë gjatë 6 viteve e gjysmë të mandatit tonë qeverisës e me radhë, përgjigjet e mia për të gjitha kundërshtitë e shfaqura ndaj këtij përshkallëzimi ekstrem të LUFTËS SË SHTETIT ME KRIMIN, le të më ndjekë sonte këtu, në ekranin e ERTV😊 apo në ekranin e TvKlanit, në 21.00, përballë Fevziut dhe panelit të analistëve të tij”, shkruan Rama.

Kujtojmë se një ditë më parë, Rama sulmoi disa nga analistët dhe përfaqësues të medias të cilët kanë kundërshtuar nismën e qeverisë për anti-KÇK-në, duke i akuzuar si të paguar nga krimi i organizuar.