Flash News

POLITIKOFF

Bebe Rexha e falenderoi publikisht që e ndihmoi të pranonte se ishte shqiptare, reagon Kim Kardashian

Bebe Rexha e falenderoi publikisht që e ndihmoi të pranonte se ishte

Pak më parë Bebe Rexha foli publikisht në një video në Instastory ku tregoi për vështirësitë e saj në të pranuarit se nga vjen.

Bebe tha në këtë video se i është falenderuese Kim Kardashian që e ka frymëzuar të pranojë që është nga Shqipëria.

Në postmin që bëri në Instastory, Bebe u shpreh duke thënë se:

"Po mendoj së fundmi se, jam rritur në SHBA dhe sigurisht jam një fanse e madhe e Britney, Christina shumë ikonave të tjera, të cilave doja t’ju ngjaja, të isha si to. Dua të them, se doja ta bëja këtë gjë pa treguar rreth kulturës sime, nga vija,sepse nuk kishte asnjë shqiptar kaq të njohur në botë. Dhe nuk e di. Thjesht nuk mendoja se ishte “cool” të tregoje në media sociale rreth kulturës tënde, dhe kjo me të vërtetë më bëri lëmsh. Ka diçka për të cilën i jam mirënjohëse Kim Kardashian sepse të rritesh duke parë ikonën Merilyn Monroe me flokë bjond e sy blu, dhe më pas del një vajzë si Kim Kardashian, me format e mrekullueshme dhe që në fillim është treguar e sinqertë për origjinën e saj. Të tregosh kulturën tënde është me të vërtetë bukur. Kështu po përpiqem të them se do ju tregoj më shumë rreth kulturës sime sepse kultura shqiptare më ka ndryshuar dhe inspiruar si artiste, më ka formësuar si njeri dhe jam krenare për këtë. Kaq kisha për të thënë faleminderit që më dëgjuat. Ju dua."

Ndërkohë, rreth kësaj deklarate ka reaguar vetë Kim Kardashian duke e ripostuar në profilin e saj - ku ndiqet nga afro 200 milionë ndjekës në gjithë botën dhe krahas videove të postuar i shkruan Bebes: "Të dua zemër".

 

Ditari politik

Të fundit