Flash News

POLITIKOFF

Pas vrasjes aksidentale në xhirime, Alec Baldwin jep intervistën e parë: Unë nuk e tërhoqa këmbëzën

Pas vrasjes aksidentale në xhirime, Alec Baldwin jep intervistën e

Aktori Alec Baldwin i tha George Stephanopoulos të ABC News në një intervistë ekskluzive se ai "nuk e kishte idenë" se si një plumb i drejtpërdrejtë hyri në xhirimet e filmit të tij, "Rust", por tha se ai "nuk e tërhoqi këmbëzën" në armën e zjarrit, që vrau një person dhe plagosi një tjetër.

"Unë kurrë nuk do t'i drejtoja armën askujt dhe do të tërhiqja këmbëzën drejt tij, kurrë," i tha Baldwin Stephanopoulos në një vështrim të parë në intervistën që do të transmetohet sonte në orën 20:00 në ABC News në Amerikë.

“Dikush vendosi një plumb të vërtetë në një armë, një plumb që as që supozohej të ishte aty”, shtoi ai.

Më 21 tetor, Baldwin po mbante një revolver antik gjatë një prove veshjeje për Western në Bonanza Creek Ranch pranë Santa Fe, New Mexico, kur arma u shkarkua, vrau kineasten e filmit, Halyna Hutchins, dhe duke plagosur regjisorin e tij, Joel Souza.

Në intervistën ekskluzive të ABC News, Baldëin, i cili po luante dhe ishte bashkëprodhues i filmit, foli për atë që ndodhi në xhirime atë ditë fatale, duke thënë se nuk kishte arsye të dyshonte se një plumb i vërtetë mund të ishte në armën mbështetëse. Ai foli gjithashtu me Stephanopoulos për kineasten Hutchins, 42 vjeç, e cili u godit në gjoks dhe vdiq pasi u transportua me avion në një spital.

"Kthehem dhe mendoj se çfarë mund të kisha bërë?" tha Baldëin. "Ajo ishte dikush që u desh nga të gjithë ata që punonin me [të] dhe pëlqehej nga të gjithë ata që punonin me [të] dhe e admironin... Dua të them, edhe tani e kam të vështirë të besoj se [ajo ka ikur] nuk më duket e vërtetë."

Gjatë intervistës, aktori u përlot disa herë dhe duket se ende nuk e ka kaluar post-traumën e shkaktuar nga kjo ngjarje.

Burimi: ABC News Us

Të fundit