Reali çmenduri në merkato, gati 160 milionë euro për sulmuesin

Real Madridi po mendon për merkaton e verës dhe ka një dëshirë të madhe dhe të palëkundur. Emri që pëlqehet shumë nga drejtuesit spanjollë dhe trajneri Zinedine Zidane është Sadio Mane.

Klubi spanjoll është gati të bëjë një çmenduri në merkato, pasi do të ofrojnë deri në 160 milionë euro për sulmuesin senegalez. Ata duan të kenë në ekip Manenë për të zëvendësuar Karim Benzemanë.

Lojtari dëshiron të kalojë në Spanjë, pasi ka fituar gjithçka me Liverpoolin tani, të pakten trofetë e rëndësishëm si Champions League, Kupën e botës për klube, ndërsa ka një dorë mbi titullin kampion.