KRYESORE

Rrëzohet avioni ushtarak në Ukrainën lindore, të paktën 20 të vdekur  

Rrëzohet avioni ushtarak në Ukrainën lindore, të paktën

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një aeroplani ushtarak në Ukrainë. Lajmi është konfirmuar nga ministria e brendshme e vendit.

Mediat e huaja raportojnë në bordin e avionit AN-26 udhëtonin 24 persona pilotë ushtarakë dhe kadetë të Universitetit të Forcave Ajrore Kozhedub, ndërsa aksidenti ndodhi afër qytetit lindor të Chuhuyiv, rreth dy kilometra larg një aeroporti ushtarak.

Nga përplasja dy persona kanë mbijetuar, por janë rëndë, ndërsa dy të tjerë nuk janë gjetur ende.

Ditari politik

Të fundit