Shpërthen lojtari i Realit: Nuk ishte penallti!

Vinicius Junior foli në lidhje me humbjen e mbrëmshme të skuadrës së Real Madridit ndaj Manchester City-t. Ekipi madrilen u mposht në shtëpi, ndërsa braziliani mendon se anglezët fituan me hile.

“Nuk do të biem poshtë në aspektin psikologjik pas kësaj humbjeje. Gabriel Jesus shkaktoi faull te goli i parë dhe të gjithë e dinë këtë. Arbitri e ka VAR-in dhe nuk do ta përdorë atë.

“E pashë që ishte faull në fushë dhe nuk ishte e nevojshme ta shikoja në dhomat e zhveshjes. Ata gjithmonë na trajtojnë në këtë mënyrë. Edhe në ndeshjen kundër Levante, karton i verdhë për Ramos në faullin e tij të parë nuk ishte normal”, – tha Vinicius.