Thirrja për tubim, Meta sërish mesazh shqiptarëve: T’i japim paralajmërimin e fundit kësaj bande që përdhunon Kushtetutën

Presidenti Ilir Meta e ka nisur sërish ditën me tone të ashpra ndaj qeverisë, duke u drejtuar sërish një thirrje shqiptarëve që të marrin pjesë në tubimin e 2 marsit në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

Në një status në rrjetet sociale, Meta i fton që në këtë ditë, t’i jepet paralajmërimi i fundit qeverisë që sipas tij ka tmerr nga liria e popullit shqiptar.

“Të dashur qytetarë të Republikës së Shqipërisë!

Agresioni pushtues i Rilindjes ndaj të gjithë institucioneve të pavarura në vend është një realitet i hidhur që secili prej jush e ndjen çdo ditë. Por kokëfortësia e saj për të pushtuar me çdo çmim dhe në mënyrë jo vetëm antikushtetuese por edhe mafioze Gjykatën Kushtetuese përbën qartë një grusht shteti, me qëllim instalimin e një diktature të pakicës që ka tmerr nga liria e popullit shqiptar dhe kërkon të zhdukë çdo mundësi demokratike për ndryshim dhe llogaridhënie.

Ndaj ju ftoj të gjithëve në 2 Mars, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” t’i japim paralajmërimin e fundit kësaj bande që nuk ka ditë që nuk përdhunon Kushtetutën dhe ligjet e vendit.

Nuk ka forcë në botë t’i kthejë shqiptarët 30 vite pas për të zbrazur Shqipërinë nga rinia jonë e mrekullueshme dhe për t’ia dorëzuar mafies ndërkombëtare të ardhmen e Atdheut tonë.

Ndaj në 2 Mars të bëjmë një Besëlidhje të Re për t’ia kthyer sovranitetin e humbur popullit shqiptar dhe rivendosur demokracinë, llogaridhënien dhe sundimin e Kushtetutës.

Shqipëria e para!

Shqiptaria e shqiptarëve!”, shkruan Meta.