Video/ Basha: Dako i dha leje bandës së Avdylajve për ndërtimin e restorantit buzë detit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar me akuzat ndaj kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako duke thënë se shumë shpejt do të zbulohet gjithçka dhe se Dako e ka vendin në burg.

“Dosja 339 sapo ka nisur të zbulohet. Vangjush Dako e ka vendin në burg”, shkruan Basha, duke bashkëngjitur një video.

Në video, shkruhet se Dako e ka lënë Durrësin në dorën e krimit të organizuar si shpërblim për blerjen e votave për pushtetin e Edi Ramës.

”Restoranti Pista në Durrës, në pronësi të bandës së Avdylajve, është ndërtuar me lejen e Vangjush Dakos”, thuhet në tej në video.

Dosja 339 sapo ka nisur të zbulohet. Vangjush Dako e ka vendin në burg.

Gepostet von Lulzim Basha am Samstag, 27. Oktober 2018