Video/ “Merre shoqëroje ktë vajzën, fute n’makinë”, mes ulërimash, policia përplaset me gratë e Kasharit

Vijon konflikti mes banorëve të Kasharit dhe uniformave të policisë, lidhur me një çështjen e pronësisë që sipas tyre po i grabitet në mënyrë arbitrare.

Banorët janë përplasur me policinë dhe nuk kanë lejuar që të ndërhyhet në tokën që siç thonë ata, përket atyre.

Në videon e publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, shohet se si policia është përplasur me gra e vajza dhe shoqërimi i disa prej tyre në komisariat.