Flash News

E-TJERA

Grabitja e Rinasit, GJKKO jep vendimin për autorët

Grabitja e Rinasit, GJKKO jep vendimin për autorët

GJKKO ka zbardhur sot vendimin për të pandehurit e grabitjes së Rinasit.

Gjykata ka dënuar me 20 vite burg Klement Çalën, 17 vite burg për vëllanë e tij Eldi Çalën. Dy të dënuarit do ta vuajnë dënimin në një burg të sigurisë së lartë.

6 të pandehurit e tjerë, Oltian Veseli, Renaldo Sula, Saimir Çela, Elton Pikli dhe i penduari i drejtësisë Alkond Begasi do të dënohen me nga 17 vite burg.

Më 9 prill të vitit 2019, u grabitën në aeroportin e Rinasit 4.6 milionë euro. Gjatë grabitjes mbeti i vrarë gjatë përplasjes me policinë, Admir Murataj që dyshohet se ishte dhe organizatori i grabitjes.

Të fundit