Flash News

E-TJERA

Përfshihet nga flakët një dyqan në Gjirokastër

Përfshihet nga flakët një dyqan në Gjirokastër

Digjet një dyqan në lagjen “11 Janari” në Gjirokastër. Ka qenë ora 02:22 kur janë pikasur flakët e zjarrit në katin e parë të një pallati pranë shkollës së mesme pedagogjike “Pandeli Sotiri” tek dyqani “XL”.

Në vendngjarje ka shkuar menjëherë shërbimi zjarrfikës me katër efektivë. Zjarri ishte në katin e parë të pallatit në një banesë të përshtatur për dyqan, brenda të cilit digjeshin orendi shtëpiake si kanape, krevat, mikrovalë etj.

Është ndërhyrë duke hedhur ujë për izolimin deri në fikjen e plotë të tij. Objekti ishte në pronësi të Bilbil Graçit dhe qiramarrës Edmond Lakta.

Të fundit