Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqet blu nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

Seanca zgjati mbi 20 orë/ Votohet me 77 vota pro qeveria "Rama 3", pritet betimi te Presidenti Meta

E lidhur: Zbardhen rezultatet, deputeti i opozitës që abstenoi; nga Berisha tek aleatët e Bashës, kush bojkoti votimin për qeverinë "Rama 3"

U votua në Parlament, qeveria e re ‘Rama 3’ betohet sot paradite te presidenti 

“1500 firma delegatësh, të shprehet çdo anëtar”, ku u referua aksioni politik i Berishës për largimin e Bashës-e shpjeguar

E lidhur: Basha reagon pas takimit të parë të Berishës: Nuk ka kthim pas!

"Doktori është si vera", Meta: Tani janë mundësitë për rivendosjen e demokracisë; çfarë thotë për Berishën dhe dorëheqjen

E pranon deputeti i PD Agron Gjekamrkaj: Për shkarkimin e Berishës nuk i kishim votat e nevojshme

Takon 15 prokurorët e SPAK-ut, mesazhi i Kim: Hetim për këdo që pasurohet përmes krimit e korrupsionit dhe dëmton shqiptarët

Kurti ‘thyen’ akullin i pari, letër urimi Ramës për mandatin e tretë; çfarë i kërkon kryeministrit

E lidhur: Kurti e ftoi në Kosovë, Rama i përgjigjet: Patjetër! Do të bëjmë punë në dobi të dy shteteve

Takimi me Nikollën, Yuri Kim: Respektimi i pikëpamjeve, debati dhe bashkëpunimi thelbësore për demokracinë

E lidhur: Pas takimit me Yuri Kim, Nikolla: Do të kontribuoj për një qasje të re komunikimi në Kuvend

‘Nuk ishte në dijeni’, shtyhet seanca për Fatmir Mediun në Apelin e Posaçëm

Analiza e EWB: Romanca BE-Ballkani Perëndimor është toksike, po kalon një krizë serioze pa perspektivë

Të fundit