Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Bie qeveria e Bullgarisë, bllokohet vendimmarrja për heqjen e vetos ndaj Maqedonisë së Veriut

■ Kreu i opozitës bullgare: I jap dritë jeshile negociatave për RMV dhe Shqipërinë

E lidhur: Opozita bullgare i hap rrugë integrimit, Rama: Shqipëria do të marrë pjesë në Këshillin e BE

■ Kryeministri italian tregon qëndrimin përfundimtar për anëtarësimin e Shqipërisë dhe MV në BE

■ "Si një front i përbashkët", Berisha: Në 7 korrik thërrasim protestës së parë kombëtare në Tiranë

 E lidhur: Koha për Front të përbashkët; 'Ballkani i Berlinit' nuk mund të zëvendësohet me të Beogradit 

■ Meta: Pati përpjekje për të ndarë PD-në në dy pjesë 6 vjet më parë, si e ndalova

■ Dështon tenderi i Ramës për ngritjen e satelitëve ‘Albania 1’ dhe ‘Albania 2’ 

■ Çmimi i naftës në bursat ndërkombëtare ra sot në nivelin më të ulët të muajit, zero reflektim në Shqipëri

■ Shifrat/ Vit pas viti, sa shqiptarë janë vrarë nga 1990-ta deri sot

■ KQZ ngre shqetësimin: Partitë bëjnë një deklarim sipërfaqësor të financimeve. Ndëshkimi që kërkon

■Java çame në Kuvend ‘acaron’ Athinën, mediat greke: Provokim nga qeveria që përkëdhel nacionalistët

■‘Prapaskenat’ e aeroportit të Vlorës, OCCR: Qeveria manipuloi tenderin për të favorizuar shoqërinë turko-kosovare

Të fundit