Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Dokumenti/ Takimet me Ramën, udhëtimet e paguara në Shqipëri, zbardhen 31 pikat e diskutuara në gjyqin për McGonigal në SHBA

■ Pranoi fajin, çfarë tha McGonigal në gjykatë: Kam mbajtur marrëdhënie të vazhdueshme me Ramën dhe Duçkën

■ Mori 225,000 dollarë, Business Insider: McGonigal pranoi se paratë lidheshin me zyrtarët shqiptarë, përfshirë kryeministrin Rama

■ New York Times: Rama e ka portretizuar veten kundër luftës së Rusisë, por bashkëpunoi me agjentin e korruptuar nga oligarku rus 

■ E shpjeguar- Pas skandalit ‘Mcgonigal’, Ramës ‘i kthejnë’ shpinën zyrtarët amerikanë. Kthehet vetëm me foto nga oborri i OKB-së

■ CNN: Rama i dha McGonigal licencë për shpime nafte, në këmbim nisi hetimet për një rast lobimi

■ Berisha: Rama u mbajt 90 minuta në aeroportin e New York-ut dhe doli i nxirë sterrë

■ "Takimi i fundit"/ Arrestohet ish-drejtori i burgut të Lushnjes

■ U torturua nga partneri se lindi vajzë, flet 22-vjeçarja shqiptare: Isha afër vdekjes, donte të më vriste prindërit

■ McGonigal pranon fajin, Lela: Dëmi politik ka ndodhur, supet e Amerikës i janë kthyer Ramës

■ ‘New York Times’: McGonigal krijoi një hetim nga FBI për një rival të Edi Ramës

■ Zbardhet shkresa e Gjinushit, shkarkon drejtorët e instituteve albanologjike

Të fundit