Flash News

E-TJERA

Shuhet futbollisti legjendë i Partizanit, Robert Jashari

Shuhet futbollisti legjendë i Partizanit, Robert Jashari

Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare, Robert Jashari i njohur si legjenda e futbollit të ekipit Partizanit dhe kombëtares shqiptare. Lajmi u bë i ditur në rrjetet sociale nga familjarët e të ndjerit.

"Me hidhërim të thellë ju njoftojmë për ndarjen nga jeta të njeriut tonë të dashur e të shtrenjtë, të bashkëshortit, babait dhe gjyshit shembullor", lajmërojnë familjarët.

Robert Jashari lindi më 2 shkurt të vitit 1938. Ai ka qenë futbollist i Partizanit dhe i kombëtares shqiptare, si dhe më pas ka qenë edhe trajner i disa ekipeve.

 

Të fundit