Flash News

E-TJERA

Temperatura të larta parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperatura të larta parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita e sotme do të jetë me temperature të larta, për shkak të valës së të nxehtit që ka prekur vendin tonë prej ditësh.

Por gjatë pasdites në zonat verilindore dhe juglindore do të ketë vranësira të dendura, të cilat do të sjellin reshje shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të luhaten nga 18°C në mëngjes deri në 35°C gjatë mesditës.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.

Të fundit