Flash News

E-TJERA

Tritol makinës së efektivit në Shkodër

Tritol makinës së efektivit në Shkodër

Tritol makinës së efektivit në Shkodër. Ngjarja ndodhi rreth orës 04:00, në lagjen “Tepe”.

Lënda plasëse ishte vendosur në automjetin e shtetasit me inicialet K. S., 50 vjeç, (punonjës Policie), i parkuar në oborrin e banesës. Mësohet se tritoli ishte vendosur tek goma e pasme e automjetit.

Si pasojë është dëmtuar pjesërisht automjeti. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë të cilat vijojnë kontrollin në zonë.

Ndërkohë grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po kryen veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/eve.

Të fundit