Flash News

E-TJERA

Zjarret në Shkodër, digjen tre banesa në Bërdicë

Zjarret në Shkodër, digjen tre banesa në Bërdicë
Foto Ilustruese

Tre banesa janë djegur si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë lagjen Bërdicë të Shkodrës.

Aktualisht në Shkodër kanë tre vatra zjarri aktive: në Bërdicë, në Velipojë dhe një në fshatin Bardhaj. Në Bardhaj situata paraqitej po ashtu e vështirë, pasi zjarri ka shpërthyer në një sipërfaqe ku favorizohet përhapja masive e flakëve.

Në Velipojë vatra e zjarrit është shfaqur pranë rezervatit.

 

Të fundit