Flash News

KRYESORE

IKMT aksion te “Syri i Kaltër”, cilat janë objektet e planifikuara për t’u shembur

IKMT aksion te “Syri i Kaltër”, cilat janë objektet e

Pas Jalës, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur një tjetër aksion për shembjen e objekteve pa leje në zonat turistike.

IKMT këtë herë është përqendruar në pikën turistike të njohur në Sarandë, te “Syri i Kaltër”. Ditën e sotme është parashikuar që të shembjen 16 objekte, të cilësuara si të ndërtuara pa leje.

Mësohet se objektet që pritet të shemben janë një dhe dy-katëshe prej druri. Po ashtu, kjo zonë sot nuk ka as energji elektrike, pasi OSHEE e ka stakuar në zonat ku do të ndërhyhet me fadroma për shembjen e objekteve.

Të fundit