Kush është lojtari që e ka mahnitur krejtësisht trajnerin Zidane?

Real Madrid sot vuajti, por fitoi ndaj Sevillas me shifrat 2-1. Golat e fitores u shënuan nga Casemiro, edhe pse ai luan si mesfushor difensiv dhe jo sulmues.

Zidane pas ndeshjes tha se ndihet i çuditur nga lojtari i tij. “Kishim dy rrugë, ose të fitonim, ose të fitonim! Kemi vuajtur, por kemi ditur të reagojmë. Pjesa më e rëndësishme tani është përgatitja fizike, sepse në këtë pikë të sezonit ndeshjet kanë më shumë intensitet”, deklaroi francezi.

“Casemiro më ka befasuar shumë, sidomos te goli i parë. Më bëhet qejfi për të”, shtoi tekniku.