Nata e dytë e “Kënga Magjike”, surprizat dhe artistët që do këndojnë sonte

Sonte është mbrëmja e dytë e “Kënga Magjike” e cila vjen ndryshe këtë edicion të 21-të të saj. Për shkak të tragjedisë që ndodhi për shkak të tërmetit të fuqishëm para një javë, ky festival mori një rrjedhë tjetër. Ai ka një mision: Të ndërtojë shtëpi të prekurve prej tërmetit.

“këndoj për të ndërtuar” është motoja e këtij edicioni, të ardhurat e mbledhura të biletave do shkojnë pikërisht për ndërtimin e një shtëpie që tashmë është përzgjedhur.

Sonte, të tjerë artistë Big dhe të rinj do të ngjiten në skenën e festivalit për të interpretuar këngët e tyre pjesëmarrëse në garë.

23 artistë Big dhe 18 Neë Artist, sonte do të prezantojnë performancat e tyre në skenën magjike.

Nata e dytë: Big & Big International:

A mjaftoj une pa ty – DYLAN, Zemres – EGZONA ADEMI, Ma zgjat doren – ENEDA TARIFA, Nuk ta fal – GENTI DEDA, Dua – Kachinari, Ishe ti – INIS NEZIRI, Nuk do qaj – JULIANA PASHA, Pema e jetes – KASTRO ZIZO, Ti m’ke rrit – LIND ISLAMI, Veren ku ma le – ORGESA ZAIMI, Per mua – REA NUHU, Shije tradhtie – SONI MALAJ. Monsters – Tamara Todevska, Miracle – Veronica Liberati.

Neë Artist & New International Artist:

Me’achshav – Judah Gavra, Endacake zemre – KLEA KASEMI, Ndryshe – KHUBA, Μάλλον τρελαίνομαι – MARIA KIOU, Kot me fol tani – RIGERSA ZEFI, Me vone – SARA BAJRAKTARI, Com’e’ possibile – SISMA, Rock n’Roll – Urban Band, Si me t’lon – Xheisara

Për të votuar këngëtarët tuaj të preferuar dërgoni mesazh me tekst “VOD XX” ku XX është kodi i këngëtarit në numrin 0697000017.

Të shtunën është nata finale e këtij festivali ku edhe do të shpallet më i miri i edicionit të 21-të të “Kënga Magjike”.