Projekti i ri Rona Nishliut për Shqipërinë e Veriut, mediat spanjolle shkruajnë për të

Rona Nishliu ka publikuar një projekt të ri në muzikë. “Me lule t`bukra” është kënga më e re e Ronës dhe është një projekt që i dedikohet Shqipërisë së Veriut.

Rona Nishliu ka konkurruar në vitin 2012 në Eurovizion dhe që atëherë mediat e huaja kanë pasur gjithmonë kureshtje për këngëtaren shqiptare.

Një media spanjolle ka shkruar pikërisht për projektin e saj më të ri.

“Këngëtarja Rona Nishliu ka publikuar një videoklip të ri, një këngë popullore për Veriun e Shqipërisë”, ka shkruar ndër të tjera “ogaespain.com”.

Artikullin e plotë mund ta lexoni në këtë link.