Akuzat ndaj Pjetrit, Spahia: Vendi i Ramës dhe kriminelëve që mbron është pas hekurave

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia ka sjëllë në vëmendje  ‘Zërin e Amerikës’ që sot publikoi një shkrim ku theksonte se ka mundur të verifikojë përmes burimeve të veta se dokumentat e publikuara sot nga Partia Demokratike janë origjinale.

Spahia shkruan se tani nuk ka më dyshime për fajësinë e Pjetrit, duke shtuar se shqiptarët nuk kanë për detyrë të durojnë kriminela që ti qeverisin.

Shënimi i Spahisë

“Zeri i Amerikes sapo konfirmoj autenticitetin e dokumentave ku vertetohet ndalimi i Valdrin Pjetrit ne itali me akuzen per trafik droge. Edvin se cfare ben ti me vellane tend apo me cdo kriminel e horr ne jeten tende, pervecse shqetesim per shqipetaret eshte edhe objekt i drejtesise. Asnje hije dyshimi nuk hedh me kush mbi ty se cdo shqipetar i ndershem e di sa i zhytur dhe i kapur ne krim je. Shqiptaret s’kane pse durojne me ty e llumin qe te rrethon, boll me! Vendi yt dhe i krimineleve qe mbron, shperblen e promovon eshte pas hekurave!”