Flash News

Ditari i Opozitës

Jorida Tabaku i bashkohet protestës së opozitës

Jorida Tabaku i bashkohet protestës së opozitës

Protesta e madhe e cila po mbahet para kryeministrisë duket se ka shërbyer edhe për bashkimin e demokratëve.

Në tubimin e sotëm është parë të marrë pjesë edhe deputetja Jorida Tabaku, e cila nuk është parë që pas përçarjes në grupimin e Sali Berishës.

Tabaku shihet në protestë bashkë me ish-deputetin, Alfred Rrushaj, i cili drejtonte grupin parlamentar të Partisë Demokratike në vitin 2021, kur edhe nisi përplasja brenda kësaj partie. Rrushaj nuk u deklarua me asnjë grup dhe preferoi të jepte dorëheqjen, duke u tërhequr nga politika aktive.

 

Të fundit