Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes! “Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Nga festa me birra te lufta me policinë, dy ditët e pazakonta për Tiranën në ‘shtetrrethim’ -E shpjeguar

■ Qeveria sot i hapi rrugën, pse u anulua 3 vjet më parë koncesioni Thumanë – Kashar-E shpjeguar

Shqipëria bën 'copy/paste': ‘OK’ anëtarësimit të Suedisë dhe Finlandës në NATO

■ Dritan Abazoviç i përgjigjet ftesës së Vuçiç: Do jem pjesë e takimit të ardhshëm të Ballkanit të Hapur

Ministrat e Ramës kanë 'ikur për lesh', Kushi: Me mesatare 6.5 bëhesh gazetar ose përkthyes

■ Integrimi/ Parlamenti Evropian: Shqipëria të avancojë në reformat e lidhura me BE, ku kërkohet fokusi

■ Ndryshime në qeveri/ Emërohet zv.ministri i Infrastrukturës, lirohet nga detyra prefekti i Kukësit

■ BE “shuplakë” Ramës: Pagat s’mund të deklarohen, Shqipëria synon integrimin

■ Mesazhi i kryebashkiakut të Kievit për shqiptarët: Do të çlirohemi nga Rusia sikurse Kosova nga Serbia

■ Bie prodhimi vendas dhe eksporti i energjisë, me sa përqind rritet importi

■ Presidenti/ Alibeaj “tërhiq e mos e këput” me PS: Jemi gati deri në 12 të natës nëse ndryshojnë mendje. Alibeaj mbledh të vetët, Berisha: Ka vetëm tagrin që i jep Rama. Paralajmërimi për votën e emigrantëve

 

Të fundit