Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes! “Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Nga detajet për protestën dhe porositë te negociatat me partitë, pikat kryesore nga fjala e Berishës në Kryesi 

■ 7 korriku/ Berisha ‘frymëzohet’ nga mbrojtja e teatrit: Të përgatitemi për një lëvizje të qëndrueshme të zgjatur

■ Kryemadhi e konfirmon në ‘Politiko’: Do të jemi në protestën e 7 korrikut të thirrur nga Berisha

■ Refuzon ‘Ballkanin e Hapur’, Milo në ‘Politiko’: Kosova nuk duhet të vazhdojë të rrijë mënjanë, humbet më shumë

■ Raporti për zjarret/ KLSH kërkon shkarkimin e dy drejtorëve të “Mbrojtjes Civile”, përse akuzohen

■ Ish-kryebashkiaku i Dibrës Muharrem Rama thirret në SPAK

■ Helmimi masiv në Kukës, ISHP: Uji është i pastër, nuk ka baktere

■ Bordi vendos çmimet: Ulet nafta, rritet benzina, sa do të shitet gazi

■ Blegtoria drejt falimentit? Bie numri i gjedhëve dhe prodhimi

■ E lidhur: Në vend të zgjidhjes, Rama “jep mend”: Fermerët mos t'i hedhin produktet, shikoni Izraelin që ujin e detit e kthen në të ëmbël

■ Raporti Botëror i Drogave 2022: Shqipëria, e 7-ta në botë për kanabisin

■ Studimi: Shqiptarët mendojnë se korrupsioni kërcënon sigurinë e vendit, u rrit ndjeshëm 5 vitet e fundi

Të fundit