Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■  “Mos të zbulohet që e ka eliminur vetë”, Berisha: Një femër e partisë di gjithçka për fatin e Martinajt

■ A duhet të dalë opozita me kandidat të përbashkët në zgjedhje? Përgjigjet Meta

■ Rama ‘zhvesh’ Ahmetajn nga postet, drejtuesit e rinj politik të PS në 3 qarqe

■ Presion nga Erdogan, Rama mbron vendimin për mbylljen e kolegjit turk: Nuk më kanë zgjedhur turqit

■ Berisha: Nesër dorëzojmë në parlament ligjin e lustracionit dhe dekomunistizimit

■ Nuk do të depërtohen, bie marrëveshja Çuçi-Patel për azilantët shqiptarë në Angli

■ “Drogë, armë, vrasje për nderin”, media gjermane: Klanet mafioze shqiptare janë kthyer në bizneset më fitimprurës të kokainës në Amerikën e Jugut 

■ “Jeni llumi i partisë”, krisje brenda PS-së së Shkodrës, Edona Bilali ofendime ndaj anëtarëve socialistë 

■ Privatizimi i Kompleksit Partizani, SPAK merr në pyetje ish-ministrin e Ekonomisë, Genc Ruli 

■ Kriza energjitike/ Konfindustria: Kuvendi të thërrasë urgjentisht ERE, të arsyetojë miratimin e fashës 800 kWh

■ Shqiptarët ikën jashtë vendit me pushime, rritet numri i vizitorëve nga Spanja dhe Polonia (shifrat)

■ Po shkonte në një vendngjarje, makina përplas efektivin, dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Të fundit