Flash News

E-TJERA

“Rama kryetari i një strukture mafioz”, Peka: Ndjen frikë nga bashkimi i opozitës

“Rama kryetari i një strukture mafioz”, Peka: Ndjen frikë

Eksperti i çështjeve të sigurisë Avenir Peka deklaroi se Edi Rama ka më shumë kohë në pushtet se Erdogan.

Peka, i ftuar në emisionin Open në News24,  theksoi se Rama po ndjen frikën e bashkimit të opozitës dhe se PS është kthyer në një strukturë mafioze, ku nuk ka zë tjetër përpos Edi Ramës.

“Stambolli është qendër ekonomike e Turqisë. Është një qytet, që përbën 20 përqind të ekonomisë së shtetit turk. Edi Rama ka më shumë kohë në pushtet se Erdogan. Rama ka frikë nga bashkimi i opozitës.

Tek PD nuk besoj se ka njeri që ia do të mirën më shumë Partisë Demokratike sesa Sali Berisha.

Nuk ka figurë tjetër veç Berishës që ta marrë për dore këtë PD. PS është kthyer në një strukturë mafioze, ku nuk ka zë tjetër përpos Edi Ramës”, deklaroi Peka.

Të fundit