Formacionet zyrtare në finalen e Champions midis Tottenham dhe Liverpool

Jo vetëm Evropa, por e gjithë bota po bëhet gati për të ndjekur finalen e Ligës së Kampioneve, ku në Madrid do të përballet Tottenham kundër Liverpool në 21:00.

Një betejë angleze kjo midis dy skuadrave që kanë dhuruar spektakël në këtë sezon në kompeticiuonin e më të mirave në Evropë.

Për ekipin e Poçetinos, nga minuta e parë do ta nisë Harry Kane , tek i cili kishte edhe dyshime, ndërkohë që Klop nuk do të ketë surpriza, dhe në fushë do të ketë më të mirët.

Formacionet

Tottenham: Loris, Tripier, Alderuajreld, Vertonghen, Rouz, Ali, Sisoko, Uinks, Son, Eriksen, Kejn. Trajner: Mauricio Poçetino.

Liverpool: Alison, Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Henderson, Fabinjo, Uajnaldum, Salah, Mane, Firminjo. Trajner: Jurgen Klop