Në 39-vjetorin e lindjes së Meghan Markle, Mbretëresha tërheq vëmendjen e të gjithëve

Në ditëlindjen e 39-të të Meghan Markle një nga urimet më të veçanta dhe që ka tërhequr vëmendje ka qenë ai i Mbretëreshës Elizabeth, por dhe Princ William me bashkëshorten e tij, Katte Middleton.

Profili zyrtar i familjes mbretërore publikoi në ‘Instagram‘ sot në mëngjes një foto të Mbretëreshes dhe Meghan Markle në eventin e tyre të parë të përbashkët mbretëror duke shkruar: “I urojmë Dukeshës së Sussex gëzuar ditëlindjen”.

Kate dhe Ëilliam gjithashtu publikuan një foto të Meghan duke e quajtur atë dukeshën e Sussex me po të njëjtin urim.

 

View this post on Instagram

 

Wishing a very happy birthday to The Duchess of Sussex today! 🎂🎈

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on