Flash News

POLITIKOFF

Veçoritë dalluese të Galaxy Z Fold2

Veçoritë dalluese të Galaxy Z Fold2

Pasardhësi i Galaxy Fold, Galaxy Z Fold2, është trashëgimia e inovacioneve më të mira të palosshme të Samsung. Duke kombinuar fuqinë e ekranit më të madh Cover, Main Screen gjithëpërfshirës dhe një sistemi të gjithanshëm të kamerës, pajisja sjell një gamë të gjerë të produktivitetit dhe përvojave argëtuese që sfidojnë pritshmëritë. Të gjitha këto funksione novatore janë bërë të mundura nga një tipar themelor - modaliteti i zgjeruar Flex.

Veçoritë dalluese të Galaxy Z Fold2

Nga opsionet e shumta të shikimit hands-free te krijimi i përmbajtjes profesionake, këtu është gjithçka që duhet të dini për modalitetin e përmirësuar Flex në Galaxy Z Fold2.

Dy Ekrane, Një Përvojë Pa Ndërprerje

Duke sjellë shkathtësi të zgjeruar si në Cover ashtu edhe në Main Screen, modaliteti Flex e bën Galaxy Z Fold2 një pajisje që mund t'ju ndihmojë të përmbushni çdo detyrë në lëvizje.

Pajisja vjen me një ekran Cover më të madh 6.2 inç, duke ju dhënë hyrje të shpejtë në njoftime dhe hapësirë ​​të bollshme për të përfunduar detyrat, të tilla si shikimi dhe përgjigja e mesazheve. Le të themi se doni të shikoni një video link që shoku juaj ju ka dërguar në detaje. Thjesht prekni linkun dhe shikoni përmbajtjen në Cover Screen si në mënyrën portret ashtu edhe në atë peizazh.

Modaliteti Flex ju lejon të shikoni përmbajtje pa ndërprerje edhe kur e shpalosni pajisjen. Karakteristika sjell automatikisht të gjitha aplikacionet që janë hapur në Cover Screen në Main Screen, kështu që nuk do të duhet të humbni asnjë kohë dhe të filloni nga e para.

Veçoritë dalluese të Galaxy Z Fold2

Mbani Duart të Lira

Pavarësisht nëse jeni duke marrë pjesë në një takim virtual në një kafene ose po ndiqni një video recetë në kuzhinë, Galaxy Z Fold2 mund t'ju lirojë duart dhe t'ju japë më shumë fleksibilitet ndërsa bëni shumë aktivitete. Hideaëay Hinge lejon që Cover dhe Main Screen të qëndrojnë të hapura në kënde të shumta pa mbështetës, duke ju siguruar një gamë të gjerë opsionesh shikimi komod dhe të thjeshtë për të gjitha llojet e situatave.

Kur shpalosni paksa Galaxy Z Fold2 dhe mbështesni pajisjen në një sipërfaqe, mund të shihni përmbajtjen në Cover Screen pa duar. Nëse keni nevojë për më shumë hapësirë ​​për të punuar, thjesht hapni pajisjen më tej për të kaluar nga Cover Screen në Main Screen. Në këtë mënyrë, gjysma e sipërme e Main Screen do të luajë videon, ndërsa gjysma e poshtme do të tregojë kontrollet e videos.

Për një përvojë argëtuese më gjithëpërfshirëse, gjithçka që duhet të bëni është të shpalosni pajisjen plotësisht. Duke shfaqur një Ekran Infinity-O me shpejtësi rifreskimi 120Hz, Main Screen i shpalosur 7.6 inç ofron pamje dinamike të gjalla. Me altoparlantë të dyfishtë me dinamikë të lartë, ju mund të shijoni cilësi të jashtëzakonshme të zërit ndërsa shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar.

Veçoritë dalluese të Galaxy Z Fold2

Shkrepni me Fleksibilitet Maksimal

Kur përdoren me modalitetin Flex, kamerat e Galaxy Z Fold2 bëhen edhe më të fuqishme, duke ju lejuar të shkrepni pikërisht në mënyrën që dëshironi. Fleksibiliteti i mundësuar nga funksioni ju lejon të maksimizoni avantazhin e kamerës së pasme, edhe kur jeni duke bërë selfie. Thjesht ndizni aplikacionin Camera në Cover Screen dhe trokitni lehtë mbi butonin Rear Cam Selfie. Më pas mund ta shpalosni pajisjen për të bërë selfie me kamerën e pasme ndërsa përdorni Cover Screen si pamje.

Modaliteti Capture Vieë në Galaxy Z Fold2 ju lejon të kontrolloni fotot dhe videot në kohë reale. Opsioni funksionon me modalitetin Flex, kështu që mund të shikoni deri në pesë nga shkrepjet tuaja të fundit në gjysmën e poshtme të Main Screen, ndërsa pamja paraprake e shkrepjes tjetër mbetet në gjysmën e sipërme.

Veçoritë dalluese të Galaxy Z Fold2

Bashkëpunimi midis subjektit dhe fotografit është thelbësor për krijimin e imazheve dinamike. Dual Previeë në Galaxy Z Fold2 e bën këtë proces të lehtë duke treguar një pamje paraprake të imazhit si në Cover ashtu edhe në Main Screen. Subjekti mund të rregullojë pozën bazuar në pamjen paraprake të Cover Screen, ndërsa fotografi mund të gjejë kompozimin perfekt me pamjen më të madhe në Main Screen. Shikimi i dyfishtë gjithashtu punon me video dhe mund të aktivizohet në modalitetin Pro Video.

Veçoritë dalluese të Galaxy Z Fold2

Pavarësisht nëse po merrni pjesë në sfidën më të fundit të kërcimit ose po filmoni një vlog, Auto framing  në Galaxy Z Fold2 mund t'ju ndihmojë të krijoni përmbajtje vetë, kudo që të jeni. Ai e mban subjektin në fokus, edhe kur është në lëvizje, kështu që nuk keni nevojë të shqetësoheni për të qëndruar brenda kornizës kur jeni duke filmuar vetëm.

Të fundit