Publikoi videon duke vrarë gomarin, reagon ambientalisti Guri: Pse ore të hëngërt mortja?!

Pas publikimit në rrjetet sociale të një videoje ku shfaqet një i ri teksa vret gomarin, ka reaguar ambientalisti Sazan Guri.“Po pse ore pse, pse ore t’u thaftë dora, po ç’kusur kemi ne të quhemi komb barbar, po pse ore të hëngërt mortja”- shkruan pas kësaj videoje Guri, duke argumentuar se shkencërisht, ata që bëjnë veprime të tilla e pësojnë.

“E di ti që e ke të sigurte, ti ose kushdo qe mendon e vepron si ti, ose çmendjen ose vetëvriten, se në momentin që ti shtive, ai të fotografoi me sy dhe nga frika prodhon një kimikat adrenaline”- shprehet më tej Guri.