ZYRTARE: Belgjika merr vendimin përfundimtar, buzëqesh Guri!

Belgjika ka marrë vendimin përfundimtar për vazhdimin e kampionatit. Sezoni aktual në vendin belg mbyllet në këtë moment duke ndarë verdiktet për ekipin kampion dhe atë që bjen nga kategoria.

Clube Brugge është skuadra që ka fituar titullin kampion dhe do të ngrejë lart trofeun. E meritonin, pasi nuk kishin konkurrencë dhe nuk ishte një vendim i kontestuar as nga skuadrat e tjera.

Fatlum dhe shqiptari Sindrit Guri, pasi ekipi i tij rrezikonte rënien nga Kategoria. Oostende ishte në vend të parafundit dhe me këtë mënyrë qëndron sërish në elitën e futbollit belg.