5 shenjat më me fat për këtë muaj

Nëse mendoni se muaji janar po ikën dhe nuk i patë asgjë të mirë këtij muaji, prisni se 5 nga shenjat e horoskopit kanë ende një “shpresë” për ta futur të parin e vitit në listën e muajve të preferuar.

Dashi, Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit  e kanë këtë muaj si më të mirin dhe janë shenjat më me fat për janarin.

Dashi

Nëse jeni në kërkim të mundësive të reja të karrierës në vitin 2019, hëna e re e janarit 2019 ndodhet në shtëpi. Energjia e fuqishme kozmike e eklipsit të pjesshëm diellor dhe hënës së re do të çojë në mundësi shumë të mira të karrierës.

Binjakët

Hëna e re e janarit 2019 dëshiron që ju të  dalloni se çfarë doni të bëni në jetën tuaj. Falë eklipsit, do iu hapet një portë energjie. Mos kini frikë nga errësira, sepse aty ku jeni do të shihni dritën.

Virgjëresha

Është koha të dilni nga zona juaj e rehatisë. Hëna e re e janarit 2019 do iu bëjë që të jeni të sinqertë me veten për atë që dëshironi. Eklipsi diellor, është fillimi i një faze prej 18-muajsh për të hequr qafe pasiguritë tuaja dhe mos të lejoni askënd të merret me vendimet tuaja.

Shigjetari

Është koha të kujdeseni vetë për gjërat tuaja më shumë. Hëna e re do sjellë një fazë 18-mujore që do rrisë sigurinë tuaj emocionale dhe financiare.

Peshqit

I dashur peshk, është koha të çliroheni nga mendimet e tepërta. Hëna e re e Bricjapit dhe eklipsit diellor në janar do bëjë që të keni një vizion më të madh dhe ambicie altruiste. Duhet të keni besim te vetja dhe mos harroni se vetëm përulësia paraprin madhështinë e vërtetë.