Aksidenti me 6 të plagosur në Elbasan, policia jep detaje

Një aksident automobilistik ka ndodhur në aksin Librazhd-Elbasannjë automjet është përplasur me një autobus, ku për pasojë u plagosën 6 persona, mes tyre edhe dy të mitur.

Policia njofton se si pasojë e përpalsjes u plagosën pasagjeret e autobusit; shtetasja F.F., 52 vjece, banues ne fshatin Xhyre, V.A., 31 vjece, E.A., 11 vjece dhe J.M., 6 vjec banues ne Hotolisht te cilet ndodhen jashte rrezikut per jeten.

Po ashtu, të plagosur mbetën edhe drejtuesja e mjetit, shtetasja A.K., 20 vjece banuese ne Elbasan dhe pasagjeri me inicialet B.P., 21 vjec, të cilët u dërguan për ndihmë mjekësore në spitalin e Elbasanit.