Aksidentohet me makinë, humb jetën shqiptari në Selanik

Një shtetas shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në Greqi.

Siç raportojnë mediat greke, shqiptari i moshës rreth 63 vjeç ka humbur kontrollin e makinës në rrugën nacionale Selanik-Athinë, në afërsi të Malgara, duke i shkaktuar atij vdekjen.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, si dhe identiteti i viktimës.