“Akuzohet për trafik droge dhe lihet i lirë, kuksianët që protestuan për bukën e gojës u mbajtën në burg”

Nënkryetari i PD-së Edmond Spaho, në një status në Facebook komenton vendimin për Saimir Tahirin.

Duke sjellë një foto ku tregohen disa qytetarë, që sipas Spahos janë kuksianë që protestuan kundër Ramës dhe u mbajtën në burg, ai bën një paralelizëm me Tahirin.

“Shikoni standartin e drejtesise shqiptare! Saimir Tahiri u akuzua per krijim organizatash kriminale, favorizim te tyre dhe trafik nderkombetar droge. Per keto tre akuza u hetua dhe gjykua ne gjendje te lire, pa bere asnje dite burg. Keta fakiret nga Kukesi, qe luftojne nga mengjesi ne darke per buken e gojes, per vete dhe familjaret e tyre, u hetuan ne burg dhe u denuan me burg vetem sepse protestuan kunder komcesionit korruptiv te Edi Rames ne rrugen e Kombit”-shkruan Spaho.