Basha ka një mesazh pas ftesës nga Gjykata Speciale në Hagë për Kadri Veselin

Kreu i PD-së Lulzim Basha reagoi pas ftesës që Gjykata Speciale e Hagës i bëri kreut të PD-së në Kosovë, Kadri Veselit.

Basha shkroi në Twitter se askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës për liri dhe pavarësi.

“Kadri Veseli dhe të gjithë bashkëluftëtarët e tij të thirrur në Hagë do ti dëshmojnë sërish botës drejtësinë e kauzës së lirisë nga pushtimi dhe shtypja çnjerëzore.”, shkroi ai.