Basha mbërrin në selinë e PD, shoqërohet nga dy vajzat dhe bashkëshortja

Kryeopozitari Lulzim Basha do të protestojë së bashku me familjen e tij në bulevardin kryesor të Tiranës. Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, Basha është parë të hyjë në selinë e PD-së i shoqëruar nga bashkëshortja Aurela dhe dy vajzat e tyre të vogla.

Kreu i demokratëve ka paralajmëruar se protesta e sotme do të jetë historike dhe plotësisht paqësore, për të kërkuar zgjedhje të lira dhe shkëputjen e shtetit nga krimi.

2000 njerëz me detyrë speciale sot në protestë, PD u ka vendosur shenja dalluese

Zbulohet skenografia e protestës, ja vendi nga ku do të flasë Basha