Flash News

Bota

VIDEO/ Lutet për mëshirë, terroristët e Hamasit vrasin vajzën izraelite

VIDEO/ Lutet për mëshirë, terroristët e Hamasit vrasin

Daliy Mail ka publikuar pamje tmerruese nga masakra gjatë festivalit Nova tregojnë terroristët e Hamasit, duke qëlluar dy vajza teksa përpiqen të iknin.

Videot u kapën nga kamerat e sigurisë në Kibbutz Alumim, i cili ndodhet në lindje të vendit ku u mbajt festivali.

Ajo tregon një grup që arrin në Kibbutz, duke menduar se ata janë të sigurt nga çdo sulm i mëtejshëm por për fat të keq ata kapen nga terroristët.

Në pamjet e rënda shihet momenti kur disa nga ushtarët e Hamasit, kapin dy vajza dhe njëra prej tyre lutet duke shprehur mëshirë, që t’i kursejnë jetën.

Të fundit