Braktisi makinën luksoze, gazetarja: Policia dyshon se shoferi është person në kërkim

Gazetarja e News 24, Dorjana Bezat në një lidhje direkte me studion e lajmeve deklaroi se policia është vënë në kërkim të shoferit që drejtonte automjetin luksoz tip “Benz G-Class” me targa ruse dhe që është larguar sapo është rrëzuar mjeti ne sheshin “Shqiponja” ne Laprake.

Sipas saj, dyshohet se personi i larguar është me precedent penale ose në kërkim policor.

“Punonjësit e policisë kane kontaktuar me personat e bllokuar dhe kane thënë se nuk kane pare asnjë person duke u larguar drejt spitalit. Aksidenti ka vetëm pak minuta që ka ndodhur dhe po merren deponimet e të gjithë personave që janë bllokuar në rrugë dhe të plocicëve pranë vendit të ngjarjes”, sqaroi gazetarja duke shtuar:

“Dhe dyshimet kryesore janë se ai që është larguar i vetëm. Dyshohet se mund të jetë person në kërkim ose më të kaluar kriminale. Do të kontrollohet automjeti për të verifikuar sesa persona kanë qenë në makinë”, sqaroi gazetarja Dorjana Bezat.