Flash News

KRYESORE

Derbi i kryeqytetit mbush arkën e Tiranës, rekord nga shitjet e biletave

Derbi i kryeqytetit mbush arkën e Tiranës, rekord nga shitjet e

Kampionati shqiptar ka zyrtarisht një rekord të ri të shitjeve së biletave. Tirana dhe Partizani sot kanë afruar shumë tifozë në stadiumin "Air Albania", aq sa kanë regjistruar një shifër të paarritur më parë në Superligë

Kompania përgjegjëse e shitjes së biletave njofton se sot u shitën 19590 biletanë "Air Albania", i cili ka një kapacitet prej 22 mijë e 500 vendësh. Ky është lajm fantastik për Tiranën dhe presidentin Refik Halili, sepse ka qenë një synim i përhershëm i futbollit shqiptar.

"Air Albania" ka kontribuar për mirë deri tani në Kategorinë Superiore dhe sidomos për ekipet e kryeqytetit. Bëhet fjalë për të paktën 4 ndeshje në vit, të cilat sjellin shumë të ardhura.

Të fundit