Flash News

KRYESORE

Dha dorëhqejen pas akuzave, kush është kandidatja që do zëvendësojë Qaton në krye të ARRSH

Dha dorëhqejen pas akuzave, kush është kandidatja që do

Pas dorëheqjes së drejtoreshës së Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato, po lakohen edhe emrat e parë se kush do të zërë vendin e saj.

Një prej kandidaturave kryesore është ish drejtoresha e Tatimeve Vasilika Vjero. Përveç drejtimit të Tatimeve, Vjero ka qenë më herët edhe drejtuese e Qendrës Kombëtare të Biznesit. Megjithatë vendimi pritet që të zyrtarizohet nga qeveria.

Kujtojmë që dorëheqja e Sonila Qatos erdhi pas akuzave të disa ditëve më parë nga kompania ‘Gjoka Konstruksion’, se ish drejtoresha e ARrSh-së ka prishur imazhin e kompanisë dhe ka shkelur ligjin në tenderimin e rrugës Kardhiq-Delvinë.

Ditari politik

Të fundit