Flash News

Ditari i Maxhorancës

Tjetër largim nga LSI, deputetja Ediola Braha i bashkohet PS

Tjetër largim nga LSI, deputetja Ediola Braha i bashkohet PS

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, gjatë një takimi të zhvilluar me të rinjtë në Tepelenë, njoftoi se PS i është bashkuar një tjetër deputete nga rradhët e LSI.

Përmes një statusi në Facebook, Çuçi tregon se bëhet fjalë për ish-deputeten Ediola Braha, e cila tashmë ka vendosur t’i bashkohet PS.

Ndër të tjera, ai shkruan se LSI po shkon drejt “shkërmoqjes” totale dhe më 25 prill do të marrë goditjen finale.

Postimi i plotë:

Skuadrës fantastike të Partisë Socialiste në Tepelenë iu bashkua edhe deputetja e LSI-së, Ediola Braha. S’ka më asnjë dyshim se partia që kryetari i opozitës e ka quajtur “SHPK-ja e tregtarit të Venedikut”, po shkon drejt shkërmoqjes totale dhe më 25 prill do të marrë goditjen finale. Angazhimi me LSI-në dhe vota për këtë parti është një mundësi e çuar dëm. Kaq gjë shqiptarët e kanë të qartë dhe do ta dëshmojnë me votë. Partia Socialiste është e vetmja e mirë që ka sot politika shqiptare. Në këto zgjedhje nuk diskutohet thjesht mandati jonë i tretë, por jemi në një betejë mes të ardhmes dhe të shkuarës. Ata janë e shkuara e rrëmujës dhe e rrënimit që nuk meritojnë më besim.

Ditari politik

Të fundit