Flash News

Ditari i Opozitës

“Koha për të dhënë alarmin”, Shehu: Zgjedhjet e 14 majit, të deformuara ende pa nisur

“Koha për të dhënë alarmin”, Shehu: Zgjedhjet e

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu i shtë rikthyer sërish zgjedhjeve lokale të 14 majit.

Në një postim në Facebook, Shehu i cilëson ato të deformuara ende pa nisur, ndërsa ka shtuar se për të manipuluar ato u përdorën gjykatat, KQZ e KAS.

Deputeti demokrat shkruan se tregues i faktit se zgjedhjet nuk ishin normale, ishte edhe harta e rezultateve.

Postimi i plotë:

Keto zgjedhje ishin te deformuara ende pa filluar.
U realizua nje komplot mbi PD e opoziten.
U perdoren gjykatat, KQZ, KAS.
U tjetrsua emri, sigla, logo e PD.

 U censurua emri i drejtuesit te koalicionit nga fletet e votimit.
U perdoren dhe “patericat” e Rames ne Kuvend e jashte tij per krijuar konfuzion e tjetersuar voten.
U paguan per kete 2 ME mision ata.
Pervec te tjerave….
Vete “harta” e dale nga keto zgjedhje tregon sa e deformuar eshte demokracia ne Shqiperi.
Sa i deformuar ishte i gjithe procesi zgjedhor.
Dhe kjo duhet tju shqetesoje thelle dhe ju kolege te maxhorances, qe kerkoni te “festoni”!
Sepse ne po kalojme nga autokracia ne diktature tashme.
Askush nuk duhet te “festoje”, te gjithe duhet te jemi koshient se kjo “rruge” na largon nga vlerat demokratike, Europa e Perendimi.
Eshte koha per te dhene alarmin te gjithe se bashku!

Të fundit