Flash News

Ditari i Opozitës

Korreshi: Berisha, i vetmi që mund të bashkojë PD-në

Korreshi: Berisha, i vetmi që mund të bashkojë PD-në

Deputeti demokrat Saimir Korreshi ka thënë se kryedemokrati Sali Berisha është i vetmi që mund të çojë Partinë Demokratike drejt bashkimit.

Në një lidhje për Syri Tv, Korreshi u shpreh se duhet të bëhet një mbledhje e grupit parlamentar me të gjithë demokratët e përfshirë.

Korreshi: Bashës kam një dy vjet që as më çon as i çoi dhe s’kam ndërmend ti çoj, por Berishës po do ti çoja siç kam bërë dhe herë të tjera se është i vetmi person që mund të bashkojë PD dhe e kam thënë me bindje. Nëqoftëse thosha deri dje Enkelejdi se ishte sot ka një njeri që mundet te ky grupi, që zoti Bardhi dhe zoti Berisha duhet të bisedojnë. Grupi Parlamentar duhet të bëjë një mbledhje urgjente me të gjithë të përfshirë.

Të fundit