Flash News

Ditari i Opozitës

Malltezi: Pse grupi i Bashës kanë marrë pjesë në asnjë protestë ndaj Edi Ramës apo Erion Veliajt!?

Malltezi: Pse grupi i Bashës kanë marrë pjesë në

Jamarbër Malltezi në një postim në rrjetet sociale është shprehur se duhet bashkim me çdo opozitar kundra Edi Ramës. 

Por gjithashtu ai rëndit tre gjera që do ti duhet pak përpjekje për ti kapërdirë për të bashkëpunuar me grupin e Bashës.

Postimi i plotë: 

Bashkim me çdo opozitar kundra Edi Ramës! Ky duhet te jete emëruesi i përbashkët. Shume kohe & energji është harxhuar prej 3 vitesh! Duhet Forgive & Forget por ka 3 gjera qe edhe mua do me duhet përpjekje ti kapërdij: (1) vjet ne Komision te Zgjedhjeve ishim te trishtuar se fitoi Veliaj POR disa te Bashes ishin te lumtur se humbi Belindi. Nuk e kuptoja dot ate urrejtje. Pse?

(2) Si nuk doli asnjë nga bashkia e Lulit te nxjerre gënjeshtrën e rende te Veliajt ne lidhje me çmimin e trajtimit te mbetjeve por duhej tia nxirrte genjeshtren Belindi sot? (3) si nuk kane marre pjese ne asnje proteste ndaj Edi Rames apo Erion Veliajt qysh prej kaq shume vitesh? As ne bulevard as Tek bashkia! Pse po i ben Berisha? Beni proteste me te madhe ju vete dhe vijme edhe ne po te doni! Protestoni edhe me bluzat tuaja te vecanta po te doni por nese ka mbi 3 vjet qe nuk ke protestuar asnjehere kunder Edi Rames tregon qe ose je ne pazare ose nuk je opozitar.

 

Të fundit