Flash News

Ditari i Opozitës

Vendimi për vulën e PD, Berisha: Nga gjitha gëzimet e demokratëve, fitorja e sotmja do të shënohet në histori

Vendimi për vulën e PD, Berisha: Nga gjitha gëzimet e

Kryedemokrati Sali berisha e cilësoi vendimin e sotëm në Apel si fitore që do të shënohet në histori. 

Nga tubimi qytetar, Berisha tha se me shume sakrifica, demokratët ia dolën që ta shpëtojmë flamurin e Partisë Demokratike.

Berisha: Por vitet e fundit, me të njëjtën egërsi që komunistët shkallmuan simbolet fetare, përdhosen simbolet kombëtare, kërkuan në hakmarrjen më primitive të zhduknin flamurin e lirisë, e demokracisë në Shqipëri
Këtë flamur kërkuan ta grabisnin!
Këtë flamur kërkuan ta tjetërsojnë.
Ishte planifikuar që ky flamur të zhdukej dhe të mbetej një relike e historisë.
Kësaj here jo nga komunistët, por nga një formë e re perverse diktature, që së fundmi u pagëzua edhe nga mediat ndërkombëtare si shtet i mafies, si narkoshteti!
Ishte pikërisht lufta jonë ndaj këtij narkoshteti, ishte ekspozimi që u bëmë vjedhjeve të tyre monstruoze, denoncimet qe ne bëmë ndaj krimeve të Edi Ramës, që nisën këtë luftë të egër ndaj flamurit të Partisë Demokratike.
Dhe e paguam me sakrifica këtë luftë kundër narkoshtetit.
Që nga kryetari, që është prej muajsh në arrest pa asnjë akuzë, e deri te mbështetësi më i ri i Partisë Demokratike, të gjithë kemi bërë pjesën tonë të sakrificave.
Por pse sakrifikojmë ne?
Ne sakrifikojmë për dinjitetin e shqiptarëve.
Ne sakrifikojmë për pluralizmin politik.
Ne sakrifikojmë për interesin kombëtar.
Ne sakrifikojmë për demokracinë.
Dhe në këto sakrifica, ne ia dolëm që ta shpëtojmë flamurin e Partisë Demokratike.
Me këtë flamur ne sot i fshijmë lotët Shqipërisë, e cila në 10 vite ka humbur 35% të bijve dhe bijave të saj nga regjimi i Edi Ramës.
Nga një shpopullim genocidal, që se ka parë kurrë historia e Shqipërisë.
Nga një shpopullim genocidal, plotësisht i qëllimshëm, nga narkoshteti i Edi Ramës.
Prandaj nga gjithë fitoret dhe gëzimet e demokratëve, fitorja e sotmja do të shënohet në histori si ajo më e rëndësishmja.
Sepse sot ky flamur u përjetësua, si simboli i kryengritjes më epike të shqiptarëve ndaj së keqes

Të fundit