Flash News

KRYESORE

Dua Lipa poston një tjetër video ku flitet vetëm shqip

Dua Lipa poston një tjetër video ku flitet vetëm shqip
Dua Lipa poston shumë në lidhje me origjinën e saj si një shqiptare e Kosovës. Përveçse e promovon vendin e saj sa herë i jepet mundësia, Dua ndan me fansat dhe momente nga fëmijëria, të cilëne  ka kaluar në Kosovë. Në postimin e radhës, Dua ka hedhur disa momente me nje nga njerëzit e saj më të afërt, kur ishin të vogla. E gjithë videoja është në shqip dhe vajzat e vogla duket që shijojnë atë që ka qejf çdo vajzë: grim dhe thonj. Dua e vogël thotë ‘Natën e mirë‘, kurse personi që regjistron videon “T’i shoh thonjtë, ç’ka jeni tu bo? A të mira bonbonet?”
https://politiko.al/vendosni-kosoven-ne-harte-dua-lipa-shkakton-zhurme-ne-rrjete-sociale-poston-foton-autochthonous/ https://politiko.al/postoi-harten-e-shqiperise-se-madhe-dua-lipa-u-pergjigjet-kritikeve-u-keqinterpretua-nga-persona-qe-promovojne-ndarje-etnike/

Ditari politik

Të fundit