Flash News

E-TJERA

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb, zonat veriore dhe veriperëndimore të territorit Shqiptar do të mbeten sërisht nënd ominimin e vranësirave dhe shirave, por me intensitet të ulët, ndërsa nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta duke gjeneruar herë pas-here, pika shiu do të paraqiten zonat qëndrore.

Orët e pasdites do të sjellin përmirësim të përkohëshëm të motit, por gjatë natës sërisht pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë sërish reshje në territor.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në vlerat minimale, por rriten maksimumet duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 21°C vlera më e lartë në rang vendi. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke sjellën ë brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

 

Të fundit